Düğün, Nişan, Kutlama, Organizasyon Fotoğrafçılığı – Bursa

Düğün, Nişan, Kutlama, Organizasyon Fotoğrafçılığı – Bursa

düğün nişan organizasyon

Yağmurlu günlerde pek severim önceki çekimlerimize göz atmayı. Gözden kaçan detayları aramayı, alıcı gözle bir daha bakmayı ve o güzel günü tekrar hatırlamayı. Birkaç gündür Bursa’da bardaktan boşalırcasına yağan, belki de gördüğüm en güzel yağmur havası vardı. Hele ki o yağmur sonrası pofuduk pofuduk beyaz bahar bulutları yok mu…

organizasyon detay fotoğrafları

bursa düğün fotoğrafçısı

Güneşli havada yağan ılık bahar yağmurunun eşliğinde sözünü ettiğim gibi göz atarken arşivimize, gördüğünüz bu detay fotoğraflarını henuz paylaşmadığımızı farkettim. Genellikle gözleri aşkla parlayan çiftlerin fotoğraflarını görüyorsunuz sitemizde. Düğün günlerine ortak olduğumuz, nişan törenlerine tanıklık ettiğimiz gözleri pırıl pırıl parlayan, heyecandan ellerini nereye koyacağını bilemeyen güzel insanların fotoğraflarını.

organizasyon fotoğrafçısı bursa

gelin damat detay

düğün detayları bursa

düğün masa detay

organizasyon detay garson

düğün servis detay

açık büfe organizasyon detay

Düğün, nişan, kutlama, bekarlığa veda, doğum günü ve benzeri organizasyonlarda genellikle insan odaklı oluyor fotoğraflar, ama çekilen detay fotoğraflarının da görsel sunumu ne denli zenginleştirdiğine, güne dair hatıralara ne kadar derin katkıda bulunduğuna dikkatinizi çekerim.

akdeniz düğün detay

Bursa’da düğün fotoğrafı çekilebilecek alternatif mekanlar…

Bursa’da düğün fotoğrafı çekimi için bir-iki alternatif yer önerisinde bulunmak geldi aklıma, önceki yazının sonunda da belirttiğim gibi. En sık sorulan soru sanırım bu oldu bunca zamandır.

Öyle çok gizli, aman aman pek kimselerin bilmediği yerler önereceğimi düşünüyorsanız yanılırsınız. Ama yazının bundan sonrasını okumamazlık da yapmayın yine de. Sık sık yerin çok da önemli olmadığını düşündüğümü belirtmeme rağmen birazcık da olsa özel bir yerde çekim yapmak sanırım en sevdiğiniz tatlının üzerindeki çilek gibi görsel estetiği ve hazzı  katlayacaktır. Gerçi Bursalı çiftlerin çekim yeri ile ilgili endişe duymalarını gerektirecek bir durum da yok, her köşesinde başka bir güzellik yeni bir sürpriz gizli ama, insan içindeyken farkına varamıyor sanırım, ne yazık ki.

Evlilik hazırlığındaki ve gelinlikler ve damatlıklar içindeki özel fotoğraflarının bir dış mekanda çekilmesini isteyen çiftlerin kafalarında küçük kıvılcımlar çaktırmasını umarak yazıyorum bunları, yada tamam itiraf edeyim; ben de farkındayım, dış mekan ipuçları vermemi gelin-düğün çekimleri yapan ve sitemizin düzenli takipçisi olan arkadaşlarımız, çiftlerimizden daha büyük bir ilgiyle bekliyorlar :) . Başlıyorum;

  •  Ara Sokaklar:  Bulunmaz nimet. Ama kıymeti bilinmiyor. Her köşesinde güzellikler bulabileceğiniz sokaklarımızda çekim yapmak hiç de zannettiğiniz kadar ilginçlikten uzak yada zor değil. Ayrıca mahalle sakinleri de katılabilirse çekime, uluslararası yarışmalara bile gönderebileceğiniz özgünlükte fotoğraflarınız olur. Biraz cesaret .

 Eski bir duvar, cami avlusu yada sadece düz bir duvar, bulabileceğiniz en güzel stüdyo fonundan bile güzeldir. Asl’olan aşk değil mi? :)

  • Tarihi köşkler, hanlar, hamamlar, konaklar: Bursa bir tarih şehri ve Bursa’da pek çok olan eski köşk ve konaklar seçenekler arasında olmalı. Hünkar köşkü, Atatürk köşkü, Sümbüllü Bahçe Konağı gibi neredeyse her mahallede bir yenisi restore edilen köşkler fotoğraflarınıza bambaşka bir estetik katacaktır. Ancak en büyük sıkıtı izin alabilmek. Elinizi erken tutmanızı tavsiye ederim. Çekim tarihinden en az bir ay önce izin ve çekim telaşına girmeniz yararınıza olacaktır. Cesur bir çift çekecekseniz hele ki tarihi hanlar bölgesini mutlaka değerlendirmelisiniz. Koza Han Pirinç Han gibi tarihi mekanların gözden uzak köşelerini getirin gözünüzün önüne. Müthiş.
  • Hanlar bölgesine gitmişken Cumhuriyet caddesindeki “Nostaljik tramvay”ı da unutmamak gerekir. Henüz cesaret eden gelinimiz olmadı ama, bir umut bekliyoruz :) . Bölgenin çok kalabalık olmasını göz önünde bulundurmak gerekir.


  • Tophane bölgesi, Saltanat kapı ve tarihi kale duvarları:  Bursa’nın her köşesi tarih. Her sokağı güzelliklerle dolu. Bursa’nın yeni yüzünün tarihine dönük kapısı Saltanat kapı, son yıllarda Bursa’da restore edilerek gün yüzüne çıkartılan, şehrin kültürel mirasında önemli bir yeri olan pek çok tarihi yapısından birtanesi. Çok fotojenik. Çok güzel. Tavsiye ederim.

 

Yeni yılın bu ilk yazısında, hepimizin bildiği ama değerlendimeyi aklına bile getirmediği mekanları fark etmenizi istedim. Bir sonrakinde biraz daha özel mekanlara değinmeye çalışacağım.

Nice Mutlu Anlar’a

 

Adettendir her yılın sonunda çetele tutulur, geçmiş yıl irdelenir, yeni yıl için hedefler konulur. Biten yılda olduğu gibi yine tutulmayacağını bile bile yeni sözler, ulaşılmayacağını bile bile yeni hedefler belirlenir :)

Lisede felsefe hocamın söylediği birşey var yıllardır aklımda; ” Hayat bir üç ayak gibidir : Olduğun, olmak istediğin ve olabileceklerinden oluşan bir üç ayak. Bu üçünün dengesini kuramazsanız mutsuz olursunuz, aklınızın bir köşesinde hep bunu bulundurun”. Bu sözü hep kulağımda çınladığından sanırım, çok uzun vadeli planlar yapmamam, gelişmelere göre pozisyon almam. Anlaşılacağı üzere 2013 için öyle dile getirilecek büyük hedefler yok, ama gelişmelere göre yön belirlemek, hep var :) . Olduğu gibi kalan, kayıptadır demezler mi zaten.

Peki anladık yeni yıl için tüyo alamayacağız, anlat bakalım 2012 yılında düğünfotoğrafçısı-bursa.com da neler oldu ” derseniz, şunlar oldu;

* Sadece Bursa ve çok yakın çevresinde düğün fotoğrafı çekmek üzere davetleri kabul edebildiğimizi, site ismimizden tutun da, blog yazılarımıza kadar vurgulamamıza rağmen Konya’dan Sivas’a kadar davetler aldık. Çok onurlandık, çok mutlu olduk, çok üzülerek müsade istedik. Gidemedik.

* “Sanırım İstanbul’dan geleceksiniz” diyerek bizimle irtibata geçen çiftlerimize Bursa’da yaşadığımızı, isterlerse yarım saat sonra buluşabileceğimizi söylediğimizde oluşan o bir anlık sessizliğe alıştık :)

* Başka bir şehirde faaliyet gösteren şubemiz, ekibimiz yada üyemiz olmadığına şaşırmalarına şaşırdık.

* İlk tanışmalarımızda “Oh çok rahatladım !”  ünlemlerine çok alıştık. Ama yine de her buluşmaya heyecandan al al olmuş yanaklarla başladık.

* Yaz ortasında dış çekimde şapka takmak gerektiğini  öğrendik. Güneş çarpıyor, iki gün yatırıyormuş.

* Fotojenik olmadığını iddia edenler en güzel fotoğrafları verenler olabiliyormuş, şaşırmadık, biliyorduk :)

* Kasımda aşkı bilmem ama, sonbaharda gelin fotoğrafları bir başka güzel oluyormuş.

* Kısacık sürelere çok şeyler sığdırılabiliyormuş.

* Aşk gerçekten gözlerden okunabiliyormuş, şahit ve emin olduk.

* Birşeyleri doğru yaptığınızda dilinizi bilmeseler de yurtdışından da takipçileriniz olabiliyormuş, kıvanç duyduk, motive olduk.

… ve daha birçok şey. ( Çok uzatıp da sıkıcı olmamak adına kısa kesiyorum)   :)

Bir sonraki yazıda Bursa’da düğün fotoğrafı çekilebilecek alternatif yerlere birkaç örnek vermek geçiyor aklımdan. Ama hele bir durun, şu yılbaşı bir geçsin de …  :)

Nice nice mutlu anlar, günler, aylar yıllar ve ömür geçirmeniz ve en azından bir kısmına bizi de ortak etmeniz dileği ile…

Bir sonbahar düğünü | düğün fotoğrafçısı bursa

Tavsiye talepleri geliyor zaman zaman posta kutumuza;

Gelin başı ve makyajı için hangi kuaförü tavsiye edersiniz?    Bursa’da dış çekim için neresi daha uygun olur?  Canlı renkler yakalamak için hangi saatlerde çekim yapmalıyız ? Gelin çiçeğim ne renk olsun ? Düğün saatinden ne kadar önce bitirmeliyiz fotoğraf çekimini? … vesaire vesaire.

Sorulardan hiçbirinin net bir cevabı yok aslında, fotoğrafları güzel yapan ince ve detaylı hesap-kitap yapmamız değil, birbirine aşık iki insanı çekmemizden inanın. Bu fotoğraflar basit bir telefonla, evlerinin arka bahçesinde bile çekilse en az bu kadar etkileyici olurlardı yine de. Onlar aşkın fotoğrafları, var mı daha ötesi.

EMMA Güzellik salonunda başladı günümüz. İşlerini müthiş planlı ve güzel yapan bir ekip. Tavsiye isteyenlere.

Ve tabii dooğru Botanik Park. Bursa’nın vazgeçilmez dış çekim mekanı. Her zaman vaat ettiğini verir.

Fotoğraftaki bu güneş halelerine bayıldık. Favori fotoğraflarımızdan :)

Bir güneş halesi daha :) Harika. Zaman daralıyor. Gün batımına çok az kala… :)

Fotoğraflarımızın çooook büyük çoğunluğunda olduğu gibi, yukarıdakinde de hiç bir yönlendirme yada poz verdirme yok. Tamamen doğal halleri. Fotomodellik yapsalar yeridir. Gelin kataloğu çekimi için talep gelirse aklımda bulunsun :)

Detaylar ve renkler.

Wow wow wow  :)

Sırf bu renkler için bile değer, düğün için sonbaharı beklemeye .

Aşk…

Bursa’da zaman, mekan ve renkler. Sonbahar’da düğün. Her mevsim başka güzel Bursa.

Beğen —> FACEBOOK